Finansbank EFT Saatleri

Finansbank EFT Saatleri

Bir bankadan bir başkaya para aktarma işlemleri EFT (Elektronik Fon Transferi) olarak isimlendirilmektedir. Normal bankacılık işlemlerinde aynı bankada hesabı bulunan müşteriler arasında yapılan para aktarım işlemleri ‘Havale’ olarak isimlendirilmektedir. Tüm bankacılık sektöründe, tüketicilerin yapacakları havale işlemleri için herhangi bir işlem ücreti kesintisi uygulanmadığı gibi aynı zamanda da herhangi bir zaman sınırlaması da bulunmamaktadır. Ancak tüm bankacılık sektöründe olduğu gibi QNB Finansbank’ ta da EFT işlemleri için belirli işlem ücretleri uygulanır ve belirli saatlerde gerçekleştirilebiliyor. Yani tüketiciler, QNB Finansbank EFT saatleri içerisinde EFT işlemlerini yaparak, karşı tarafa paranın aktarılmasını sağlar.

QNB Finansbank EFT Saatleri Nedir?

Banka bünyesinde çok önemli bir değişiklik yapılmaması durumunda EFT saatleri aynı kalır. Ancak EFT saatleri bankadan, bankaya göre değişiklik göstermektedir. Bu neden ile de QNB Finansbank EFT işlemleri için belirlenmiş olan özel bir EFT saati sınırlaması bulunuyor. Güncel QNB Finansbank EFT saatleri ise 09.00 ile 17.15 şeklindedir. Bu saatler içerisinde yapılacak tüm EFT işlemleri aynı gün içerisinde karşı bankadaki hesaba paranın aktarımı gerçekleştirilir. Ancak bu EFT saatlerinin dışında yapılan EFT işlemlerinde paranın karşı hesaba geçişi bir sonraki EFT saati başlangıcında olur.

QNB Finansbank Geç EFT Saati Nedir?

Günümüzde yenilikleri ve teknolojik çözümleri ile fark yaratan QNB Finansbank tarafından tüketicilere özel çözümler sunuluyor. Özellikle de daha kolay ve daha özgür bankacılık hizmetlerinden ve işlemlerinden yararlanabilmeyi sağlamayı amaçlayan QNB Finansbank tarafından EFT işlem saatlerine ilişkinde özel bir çözüm sunuluyor. QNB Finansbank EFT saatleri kapsamında uygulanan en son 17.15 saatinin özel durumu bulunur. Standart olarak 17.00’ da QNB Finansbank EFT işlem süresi sona ermektedir. Ancak bankanın yaptığı özel çalışma ile tüketicilere 15 dakikalık ek bir süre sağlanmıştır. QNB Finansbank tarafından sunulan bu ek süre ‘Geç EFT’ süresi olarak isimlendirilmektedir ve aynı zamanda da farklı bir EFT işlem ücretine tabidir. Bu neden ile de tüketicilerin 17.00 ile 17.15 saatleri arasında yapacakları EFT işlemleri sırasında EFT işlem ücretine dikkat etmeleri ve bu farklılık göz önünde bulundurmaları gerekiyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz