Fibabanka EFT Saatleri

Fibabanka EFT Saatleri

Bir banka hesabından, farklı bir banka hesabına yapılan tüm para transferi işlemleri EFT yani Elektronik Fon Transferi olarak isimlendirilmektedir. Günümüz bankacılık sektöründe havale işlemleri yani aynı banka bünyesindeki hesaplar arasında yapılan para transfer işlemleri günün her saatinde gerçekleştirilebiliyor. Ancak günümüz bankacılık sisteminde tüm banka müşterilerinin farklı banka hesaplarına yapacakları para transferi işlemleri yani EFT işlemleri hem işlem limitine hem de işlem saati sınırlamalarına sahiptir. Ayrıca havale işlemleri ücretsiz olarak yapılabilirken, EFT işlemlerinde yine bankadan bankaya değişkenlik gösteren değerlerde işlem ücretlendirmesi uygulanmaktadır. Bu çerçevede de Fibabanka EFT saatleri dahilinde yapılan işlemler aynı gün içerisinde diğer banka hesaplarına da geçmektedir.

Fibabanka EFT Saatleri Nedir?

Tüm bankacılık sektöründe olduğu gibi Fibabanka bünyesinde de yapılacak EFT işlemleri için belirli bir işlem saati sınırlaması getirilmiştir. Tüketiciler Fibabanka EFT saatleri içerisinde EFT işlemlerini tamamlayarak, karşı taraftaki hesaba paranın aynı gün içerisinde geçişini sağlayabilmektedir. EFT işlemlerinde belirlenmiş olan işlem saatlerinin dışında da farklı banka hesaplarına para transferi gerçekleştirilebiliyor. Ancak bu para transferleri, Fibabanka tarafından belirlenmiş olan EFT işlem saatleri dışında olduklarından onay aşamasından geçmez ve sadece talep olarak kalır. Talebin onayı ise bir sonraki EFT işlem saatinin başlaması ile verilir. Böylelikle işlem saati dışında yapılan tüm EFT işlemleri bir sonraki EFT işlem saatinde yani ertesi gün/pazartesi veya ilk iş günü şeklindeki zaman dilimleri içerisinde tamamlanabilmektedir.

Fibabanka EFT İşlem Ücretleri Nedir?

Fibabanka bünyesinde belirlenmiş olan Fibabanka EFT saatleri 2019 güncel takvimi içerisinde EFT işlemleri için uygulanan tüm EFT işlem ücretleri de yer almaktadır. Bu çerçevede de Fibabanka’ nın ‘Alo Fibabanka’ servisi üzerinden yapılan EFT işlemleri 200.000 TL altında olursa 40 TL olarak ücretlendirilir. Mobil Fibabanka ile yapılan EFT işlemleri ise 3.5 TL, Fibabanka internet bankacılığı iel yapılan EFT işlemleri ise 3.9 TL olarak ücretlendirilmektedir. Bununla birlikte Fibabanka ATM’leri üzerinden yapılan EFT işlemleri için ise 10 TL olarak bir ücretlendirme gerçekleştirilir. Bu neden ile de kullanılacak hizmet kanallarının seçiminde bu detaylara dikkat edilmesi gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz