Ethereum Nedir? Nasıl Üretilir?

Ethereum nedir? Ethereum madenciliği nasıl yapılır? Ethereum nasıl satın alınır? Tüm bu konulara, hazırladığımız yazı içerisinde cevap bulabilirsiniz.

Ethereum Nedir?

Bilindiği üzere Bitcoin dışındaki kripto paralara altcoin deniliyor. Etherum (ETH) ,merkezi olmayan ve akıllı kontratları yönetmek üzerine yazılan algoritmaya dayalı bir altcoindir. Herhangi bir dolandırıclık, sansür veya kesinti olmadan, nasıl programlandıysa o şekilde güvenilir bir şekilde çalışmaktadır. Yine Blockchain teknolojisi kullanılmaktadır. Vitalik Buterin tarafından kurulmuştur. Butherin, eğer Bitcoin altın, Litecoin gümüş ise Etherum da petroldür demiştir.

Ethereum Nasıl Üretilir?

Etherumun çalışması için Ether adında bir yakıt türetilmiştir. Etherum Proof of Work sistemiyle çalışmaktadır. Etherum madenciliği Bitcoin madenciliğinden biraz daha kolaydır. Evdeki bilgiasyarlarla madencilik yapılabilmektedir. ASIC donanımlara ihtiyaç yoktur. İleride ise Proof of Stake sistemine geçerek yatırımcılarına faiz de verilmesi planlanmaktadır.

Etherum isteyenlerin Blockchain üzerinden istediği türde uygulamayı kodlayabilmesini sağlamaktadır. İsteyenler bu platform üzerinden kodlayarak kendi para birimlerini de oluşturabilirler. Etherum aslında bir işletim sistemi gibidir. Etherum’un yaratıcısı Vitalik Buterin ürününü blockchain camiasının Windows’u gibi görmektedir. Ürününü bu vizyon ile geliştirmekte ve bir devrim yaratmaya çalışmaktadır.

Ethereum Güvenilir mi?

Kripto paralarda en önemli unsur olan piyasa yatırımcıları tarafından kabul görmesi ve kullanılması. Bir ülke para birimini etkileyen en önemli unsurun güven olması gibi, aynı şekilde kripto paralarda da güven en önemli unsurdur. Bu anlamda Etherum bu güveni sağlamış görünüyor. Ve Bitcoinden sonra en popüler kripto para olmasının sebebi de bu olsa gerek.

Ethereum Nedir

Coinmarketcap datalarına göre piyasada işlem gören ETH sayısı 100 milyon adete yaklaşmış durumdadır. Ve piyasa büyüklüğü yaklaşık 70 milyar dolar civarındadır. Bazı analistlere göre algoritması bitcoine göre daha esnek olduğu için popülerliğinin daha da artması beklenmektedir. Buna bağlı olarak piyasa değerinin ilerleyen zamanda Bitcoini geçeceği öngörüsü tartışılmaktadır.

[mks_toggle title=”Kaynaklar” state=”close “]How to Mine Ethereum
Ethereum (ETH)
[/mks_toggle]

[mks_toggle title=”Videolu Anlatım” state=”close “][/mks_toggle]

Güncel Konular
Sitemizde Bulunan Bilgiler Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır. Sitemizde Kredi, Kredi Kartı ve Benzeri Hiç Bir Hizmet Verilmemekte, Aracılık ve Komisyonculuk Yapılmamaktadır. Sitemiz Sadece Güncel Kampanya ve Haberleri Paylaşmaktadır. Lütfen Başvurularınızı Şubelere Bireysel ve Şahsen Olarak Yapınız.