Erdoğan, EYT Konusunda Bahçeli’yi İkna Etti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emeklilikle yaşa takılanlar (EYT) konusunun gündemden kaldırılması hususunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ikna ettiğini söylediği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP lideri Bahçeli ile önceki gün yaptığı görüşmenin detaylarını MYK’da kurmayları ile paylaştı. Görüşme sırasında Bahçeli’nin af konusunu hiç gündeme getirmediğini kaydeden Erdoğan, “Bu konu üzerinde bir müzakere yapmadık” dedi.

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun haberine göre, yerel seçimlerde AK Parti ile MHP arasında yapılacak ittifak konusunda Bahçeli ile ‘prensipte’ aynı noktada olduklarını belirten Erdoğan, ‘Cumhur ittifakını’ bu tip konulardan ayrı değerlendirdiklerini hatırlattı.
Erdoğan’ın, MYK’da “Her iki partinin adaylarını çıkarmasının daha doğru olacağını ve MHP ile fikri ve gönül anlamında bir ittifaka gidileceğini” söylediği öğrenildi. MYK’da, MHP ile ittifakın belediye başkan yardımcılığı veya belediye meclis üyelikleri konusunda olmasının daha doğru olacağı, aksi durumda ‘belli bir adayın dikte edilmesinin’ seçmen nezdinde olumsuz tepki göreceği değerlendirmesi yapıldı.

‘YÜKÜN ALTINDAN KALKAMAYACAĞIMIZI ANLATTIM’

Habere göre, Erdoğan’ın önceki gün partisinin Meclis grubu toplantısında emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili gündeme getirdiği açıklamaları, Bahçeli ile görüşmesine de damga vurdu.
Erdoğan’ın MYK toplantısında kurmaylarına, “Sayın Bahçeli’ye bu yükün altından kalkamayacağımızı rakamlarla anlattım. EYT dediklerimizin sayısı 6.2 milyon kişi. SGK’ya maliyeti 750 milyarın üzerine çıkıyor. Sayın Bahçeli, bu konuda ikna oldu. Bu konu artık gündemden çıkacak” bilgisini verdiği öğrenildi.

Kaynak

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz