EnPara Eft Saatleri

Finansbank ürünü olan masrafsız bankacılık sloganı ile duyulan Enpara eft saatleri kaça kadar konusunda detaylı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Enpara eft saatleri kaça kadar?

Farklı bir bankacılık anlayışı ile Finansbank tarafından kurulan Enpara sisteminde para transfer işlemleri kolaylıkla yapılmaktadır. Özellikle eft işlemleri yapıldığında Enpara.com standart banka kurallarına uyarak işlem yapmaktadır. Bu durumda da Enpara eft saatleri kaça kadar sorusu ortaya çıkmaktadır.

Enpara eft saatleri 09:00 ile 17:15 arasında yapılmaktadır. Bu işlem saat hafta içini kapsamaktadır. Enpara hesabınızdan hafta içi verilen saat aralığında yapacağınız eft işlemleri aynı gün muhatap banka hesabında olacaktır. Eğer eft işlemini bu saatler dışında gerçekleştirirseniz, göndermiş olduğunuz tutar bir sonraki ilk iş günü muhatap banka hesabında olacaktır.

Enpara eftleri hesaba ne zaman geçer?

Yukarıda belirttiğimiz gibi Enpara.com standart bankacılık kurallarına uyarak işlemler yapmaktadır. Enpara hesabınızdan yapacağınız eft işlemleri öncelikle Merkez Bankası’na iletilir daha sonra para transferi yaptığınız muhatap banka hesabına aktarılır. Bu işlem ortalama olarak 5 ile 10 dakika arasında gerçekleşmektedir(eft saatleri içerisinde). Banka sistemleri bazı durumlarda yoğunluk yaşayabilir. Özellikle haftanın son işlem günü olan cuma günleri ve tatil öncesi günlerde daha sık işlemler yapıldığı için yoğunluktan dolayı eftnin sonuçlanması biraz zaman alabilir.

Ayrıca hafta sonu Cumartesi ve Pazar günlerinde yapacağınız eft işlemleri bir sonraki ilk iş günü sonuçlanacaktır. Hafta sonu yapacağınız eft işlemlerinde tutar hesabınızdan hafta sonu düşmez, ilk iş günü hesabınızdan düşer. Bu yüzden eft işlemlerinizin gün içerisinde hesaba geçmesini istiyorsanız hafta içi işlemlerinizi Enpara eft saatleri içerisinde gerçekleştirmelisiniz.

Enpara eft sorgulama

Enpara hesabınızdan yapacağınız işlemleri Enpara eft saatleri içerisinde yaptığınızda aynı gün muhatap banka hesabına aktarılacaktır. Ancak bazı durumlarda aksilikler çıkabilir. Bu gibi durumlarda Enpara eft sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Enpara eft sorgulama işlemi için öncelikle müşteri hizmetleri ile görüşerek gerçekleştirebilirsiniz. Enpara.com müşteri hizmetleri numarası 0 (850) 222 36 63. Bu numarayı arayıp müşteri temsilcisine bağlanarak işleminizi sorgulayabilirsiniz. Eğer işlem Enpara tarafından gerçekleştirilmişse para, muhatap bankanın havuzunda bekletiliyor olabilir. Bu durumda muhatap banka ile görüşerek işlemin sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz