Eft Ücreti Almayan Bankalar

Bilindiği gibi bankalar hem şubelerinden hem de internet bankacılığından yapılan eft işlemlerinde işlem ücreti kesmektedir. Eft işlem ücretleri ise bankalar arasında değişiklik göstermektedir. 1.50TL ile 6TL arasında değişiklik gösteren eft ücreti özellikle sık para transferi yapanlar için çoğu zaman bir yük haline gelmektedir. Bu ücretleri ödemek istemeyenler ise eft ücreti almayan bankalar arayışına girmektedir. Bu konuda şanslısınız. Çünkü eft ücreti almayan bankalar mevcut.

Ücretsiz eft işlemi yapan bankalar

Ücretsiz bankacılık alanında ülkemizde Kuveyt Türk Katılım Bankası öncülerden biridir. Kuvet Türk Bankası’ndan hesap açtırdığınızda bir çok işlem ücretsiz olmaktadır. Bu işlemlerden biri de eft işlemleridir. Kuveyt Türk internet bankacılığını kullanarak yapacağınız eft işlemlerinde hiç bir ücret alınmamaktadır. Ayrıca havale ücreti ve hesap işletim ücreti de alınmamaktadır. İnternet bankacılığını kullanarak sık eft ve havale işlemi yapanlar için oldukça yararlı olmaktadır.

Tabi Kuveyt Türk ile çalışmanın bir eksisi var. Bu eksi bankanın şube sayısının yetersiz olmasıdır. Banka genel olarak çok işlet olan yerlerde şube açmaktadır. Bu da nakit paranızı ATM’den çekerken biraz zorluk çekebileceğiniz anlamına gelmektedir. Bu durumu göz önünde bulundurarak Kuveyt Türk ücretsiz bankacılığından yararlanabilirsiniz.

Bir diğer banka ise Finansbank EnPara ürünüdür. EnPara.com internet bankacılığı başvurusu yapıp hesap açtırdığınız da bir çok işlemi ücretsiz yapabilmektesiniz. Öncelik olarak konumuz olan eft ücretlerini internet bankacılığı sayesinde ödemeden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. EnPara’nın bir çok özelliği vardır ancak konumuz olan eft ücretleri konusunda oldukça büyük bir adım atarak müşterilerine ücretsiz bankacılığı sunmaktadır. EnPara bir Finansbank ürünü olduğu için sizlere verilen bankamatik kartı ile bütün Finansbank ATM’lerinden nakit paranızı çekebiliyorsunuz. Kuveyt Türk’e göre daha fazla şubesi ve ATM’si bulunan Finansbank EnPara daha da kullanışlı görülüyor.

İnternet bankacılığını kullanarak eft işleminizi gerçekleştirmek istediğinizde yukarıdaki bankalara ek olarak Fibabanka‘da internet şubesinde eft işlemlerinden herhangi bir ücret almamaktadır. Fibabanka’dan hesap açtırarak internet şubesinden eft işlemlerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Fibabanka’nın şube ağı fazla gelişmemiş olduğu için nakit çekme problemleri yaşayabilirsiniz.

Eft işlemlerini ücretsiz yapma

Ücretsiz bankacılık hizmeti veren bankaların yanı sıra bazı bankalar ise belirli şartlar altında eft işlemlerini ücretsiz yapabilmektedir. Genel olarak belirli sayıda otomatik ödeme talimatı (bankalar ortalama en az 3 adet otomatik ödeme talimatı istemektedir) ve bazı bankacılık ürünlerine kayıt olan müşteriler, bankanın internet bankacılığını kullandıklarında eft ücret ödememektedir. Bu alanda Yapı Kredi Bankası, ING Bank, HSBC, Akbank gibi bankalar müşterilerine bu hizmeti sunmaktadır.

Sizlerde çalıştığınız banka ile görüşerek eft işlemlerini ücretsiz hale getirmek için yapılabilecekleri sorgulayabilirsiniz. Bankanız böyle bir hizmet veriyorsa sizler işin işlemleri başlatacaktır.

Bankaların eft saatlerini öğrenmek istiyorsanız buraya tıklayarak bütün bankaların eft saatlerini öğrenebilirsiniz.

Güncel Konular
Sitemizde Bulunan Bilgiler Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır. Sitemizde Kredi, Kredi Kartı ve Benzeri Hiç Bir Hizmet Verilmemekte, Aracılık ve Komisyonculuk Yapılmamaktadır. Sitemiz Sadece Güncel Kampanya ve Haberleri Paylaşmaktadır. Lütfen Başvurularınızı Şubelere Bireysel ve Şahsen Olarak Yapınız.