Eft Hesaba Geçmedi Ne Yapmalıyım?

Eft işlemini gerçekleştirdikten sonra hesaba geçmediyse bazı işlemleri gerçekleştirerek eft işleminizi takip edebilirsiniz. Eft hesaba geçmedi ise aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

Eft işleminizi eft saatleri içerisinde mi yaptınız?

Bilindiği gibi eft işlemi farklı bankalar arasında yapılan para transferleri ile gerçekleşir. Bu yüzden eft işlemini belirli saatlerde gerçekleştirebilirsiniz. Eft işlemleri hafta içi sabah 09:00 gibi başlar ve bankadan bankaya değişen eft bitiş saatine kadar devam eder. En geç eft saati 17:30’dur. Çalıştığınız bankanızın saat aralığını öğrenmek için eft saatleri listesini inceleyebilirsiniz.

Bu saat aralığı hafta içi geçerlidir. Bu yüzden hafta sonu yapılan bütün eft işlemleri bir sonraki ilk iş gününe kalmaktadır. Eğer eft işleminizi eft saatleri içerisinde yaptığınız halde eft hesaba geçmedi diyorsanız bir sonraki adımı izleyin.

Eft hesaba geçmediyse eft sorgulama işlemini gerçekleştirin!

Eft işlemini eft saatleri içerisinde yaptığınız halde muhatap bankaya transfer işlemi gitmemişse ilk olarak gönderiyi yaptığınız hesap numaralarında bir yanlışlık olup olmadığını kontrol edin. Eğer hesap bilgilerinde herhangi bir yanlışlık yoksa, alıcı hesabın sahibi banka ile iletişime geçmelidir. Burada parayı alan banka parayı havuzda bekletebilir. Eğer böyle bir durum var ise bankayı bilgilendirerek paranın havuzdan hesaba geçmesi sağlanabilir.

Karşı bankanın havuzunda da para görünmüyorsa eft işleminin yapıldığı banka ile görüşülmeli ve işlemin takibi istenmelidir. Eft işleminin hesaba geçmediği durumlarda buradaki yazılan adımların herhangi birinde çözüm bulunabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz