Denizbank’tan Satılık 2. El Araçlar

Denizbank, internet ve teknoloji ile bütünleşen en iyi bankalardan bir tanesidir. Bundan dolayı özellikle ihale ile ikinci el araç satma konusu olunca internet üzerinden satışları en iyi şekilde gerçekleştiren bir diğer bankadır. Denizbank’ın haciz yolu ile el koydu araçlar, sıcak para için Pazar değerinin altında satılarak isteyenlere ihale ya da teklif usulü ile satışı gerçekleşmektedir. Bu araçların yanı sıra gayrimenkul ve ekipmanlar gibi satışlarını da yaptığını hatırlatalım.

Denizbank, sitesinde yayınladığı bu ilanlarda araçlar hakkında tam rapor detay vermektedir. Hasar kayıt raporları, yaşı, kilometresi, ekspertiz raporu, tramer kayıtları, modeli, markası, hangi il ve ilçede bulunduğuna dair bilgi dahi vermektedir. Bunun yanı sıra ek açıklama olarak ilanların altında Açıklama yerinde araçlar hakkında ekstra bilgi vermektedir. Eğer satın almak isteyen olursak, en yakın Denizbank şubesine giderek araçları görmek istediğinizi belirtirseniz araçların bulunduğu otoparka kadar götürülüp araçları gösterebilmektedirler.

Araçları satın alabilmeniz için teminat oranı, muhammen bedelinin bir kısmını ödemeniz gerekmektedir. Şartnameyi de her sayfasını imzaladıktan sonra aracı satın alabilirsiniz. İhale yolu ile alacaksanız en son kim teklif verirse ihale ona kalacağından dolayı kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Ancak ihalede kaybettiğiniz zaman paranızın hepsi iade edildiğini de hatırlatalım. Bunun yanı sıra internet üzerinden teklif verdikten sonra kabul edilip edilmediğini öğrenmek için şubeye gelebilirsiniz. Ancak genel olarak yapılan bütün tekliflerin olumlu ya da olumsuz cevabı 3 gün içerisinde müşterilere iletilmektedir.

Genel olarak Denizbank ya da diğer bankalardan alınan ikinci el araçlar için sorulan soru fiyatlara KDV fiyatının dahil olup olmamasıdır. Vergi Kanunlarına göre haciz olarak alınan araçlar KDV fiyatı olmadan satışa sunulmak zorunda olunduğundan dolayı alacağınız araçlarda KDV fiyatı dahil değildir. Tüzel kişi olarak teklif vereceksiniz firmanın yetkilisi olduğunu, Ticaret Sicil Onayı olduğuna dair belgeyi noter onaylı imzalatarak şubeye götürmeniz gerekecektir. Teminat ya da kaparo vermeyen müşteriler teklif verememekte, verse de araçları alamamakta olduğunu hatırlatalım.

Bu ilanları ve araçların fiyatlarını https://www.denizbank.com/hakkimizda/tasitlar/ resmi Denizbank sitesinin adresinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz