Denizbank Kredi Borcu Yapılandırma

Denizbank Özelleştirme İdaresi’ nden 1997 yılında Zorlu Holding tarafından satın alınarak, bankacılık faaliyetlerine başlamış özel bir bankadır. İlk kurulduğu zaman ülkemizin 81. Bankası durumunda olan banka, günümüzde 5. Büyük banka pozisyonuna yükselmiş durumdadır. 2018 yılında Rusya’ nın en büyük bankası olan Sberbank iştirakiyken, merkezi Birleşik Arap Emirlikleri’ nde bulunan Emirates NBD’ ye satılmıştır. Ülkemizin 5. Büyük bankası durumunda olan Denizbank, sahip olduğu müşteri portföyüne sağladığı çok çeşitli avantajlar ve kredi destekleri nedeniyle, en çok tercih edilen bankalar arasında yer alıyor. Bu kapsamda çok sayıda bireysel ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi vermiş olan bankanın, bu kredilerin bazılarında yaşanan ödeme güçlükleri sırasında da, esnek vade ve faiz oranları uygulayarak yine destek oluyor. Denizbank Kredi Borcu Yapılandırma işlemleri, çeşitli sebeplere dayalı olarak, bankadan kullandırılmış olan kredilerin, taksitlerinin ödenmesinde güçlük yaşanması durumunda, müşteri talebi veya banka önerisi kapsamında gerçekleştiriliyor.

Denizbank Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılıyor?

Herhangi bir nedenle Denizbank’ tan kullanılmış olan kredinin ödemesinde güçlük yaşamaya başladığınızda, bankanın şubelerine veya müşteri hizmetleri numarasına başvurmanız durumunda, yapılan ön inceleme sonrasında, kredinin çekildiği tarihteki faiz oranları ile güncel faiz oranlarının karşılaştırılması sonucunda, borç daha uzun vadeye yayıldığında, taksit miktarında düşme yaşanıyorsa, banka tarafından vade uzatılması konusunda öneri oluşturuluyor. Müşterinin kabul etmesi halinde, borcun vadesi yeni faiz oranıyla hesaplanarak uzatılıyor ve bu sayede düşen taksit miktarı, müşteri tarafından daha rahat bir şekilde ödenebiliyor. Denizbank Kredi Borcu Yapılandırma için, bankanın müşteri hizmetlerine başvurabildiğiniz gibi, banka şubelerine de başvurabiliyorsunuz.

Denizbank Kredi Borcu Yapılandırma konusunda oldukça esnek ve müşterilerine hayli destek olan bir banka. Bireysel ihtiyaç kredileri, Konut kredileri ve taşıt kredilerinin ödemesinde güçlük yaşanması durumunda, bankaya başvurarak daha uygun taksit miktarları belirleyebilirsiniz. Kredi ödemelerinde bankalara 90 gün ödeme yapılmadığında, bankaların borcu icra yoluyla tahsil etmeleri için hak doğuyor. Bu nedenle borcunuzu ödemekte güçlük yaşamaya başladığınızda, 90 gün dolmadan önce mutlaka yapılandırma için bankaya başvurmanızın önemli olduğunu unutmamalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz