Denizbank EFT Saatleri

Denizbank EFT Saatleri

Bankacılık sektöründe farklı bankacılık kuruluşları arasında para aktarımı imkanı sağlayan EFT para gönderim sistemi ‘Elektronik Fon Transferi’ olarak tanımlanmaktadır. Tüketicilerin farklı bankalar arasında yapacakları para gönderim işlemlerini kolay bir şekilde yapabilmesini sağlamakta olan EFT işlemleri, bankacılık sektörü sınırlamalarına takılmaktadır. Yani tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’ de de bankalar arası para gönderimini mümkün kılan EFT işlemlerinin yapılabilmesi için bankaya göre değişkenlik göstermekte olan EFT saatleri uygulanmaktadır. Resmi prosedür yükü oluşturması nedeni ile bankaların kendi inisiyatifinde olacak şekilde EFT saati belirlemektedir. Bu çerçevede de Türkiye’ nin en önemli bankacılık kuruluşlarından birisi olarak öne çıkan ve aynı zamanda da ürün ve hizmetleri ile tüketicilere yardımcı olan Denizbank tarafından da EFT saatleri uygulanmaktadır. Denizbank EFT saatleri içerisinde yapılan tüm EFT işlemleri aynı gün içerisinde tamamlanmaktadır.

Denizbank EFT Saatleri Kaça Kadar?

Denizbank müşterileri tarafından diğer banka müşterilerine ya da diğer bankalarda bulunan hesaplarına yapılacak para aktarımları yani EFT işlemleri için belirlenmiş olan EFT saatleri bulunmaktadır. Denizbank EFT saatleri ise 08.30 ile 17.00 aralığındadır. Türkiye’ deki pek çok bankacılık kuruluşuna göre çok daha erken başlayan bir EFT saatine sahip olan Denizbank’ta müşteriler sabah 08.30 itibari ile aynı gün içerisinde işlem görecek şekilde EFT işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Akşam 17.00’a kadar yapılacak tüm EFT işlemleri aynı gün, bu saat dilimleri dışında yapılacak EFT işlemleri ise bir sonraki EFT işlem saati başlangıcında tamamlanmaktadır. Yani EFT saatleri dışındaki işlemler bir sonraki gün, Cuma günleri ise pazartesi günü tamamlanmaktadır.

Denizbank EFT İşlem Limiti

Denizbank müşterileri tarafından gerçekleştirilecek isme EFT, başka banka kartı ödeme gibi EFT işlemleri için belirlenmiş olan Denizbank EFT saatleri haricinde EFT limitleri de bulunmaktadır. Bu çerçevede de Denizbank müşterileri EFT işlemlerinde 1 TL’ lik alt limitin yanı sıra 100.000 bin TL’ lik bir üst EFT limitine sahiptir. Yani tüketicilerin 1 TL ile 100.000 TL aralığında olan para aktarım işlemlerini EFT yöntemini kullanarak gerçekleştirebilmeleri mümkündür. Üstelik bu işlemler şubelerin dışında, mobil ve internet bankacılığı, ATM gibi farklı kanallar üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz