Cep Telefonu İle Kredi Notu Sorgulama

Herhangi bir bankadan konut, araba ve ya ihtiyaç kredisi çekebilmek için bazı operatörler aracılığı ile cep telefonunuzdan kredi notu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Avea, Vodafone ve Turkcell operatör kullanıcıları, Findeks kredi notlarını cep telefonlarından sorgulatmak için 9 TL ödeme yapmaları gerekmektedir.

Ödemeyi yapacak durumunuz var ise, telefonunuzun mesaj kısmına gelerek, T.C. kimlik numaranızı yazın bir boşluk bırakın ve doğum yılınızı girip, 1112’ye SMS atarak, kredi notu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız, bankanızın bireysel müşteri bölümüne gitmeniz gerekmektedir.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Bankadan kredi almak istiyorsunuz ama kredi notunuz düşükse bir süre yükseltmek için doğru adımlar atmanız gerekmektedir. Risk gurubundan çıkıp, iyi duruma gelebilmek için, kullandığınız kredi kartlarınızın borçlarını tam gününde ödemelisiniz.

Unutma ihtimalinize karşı banka hesabınızdan otomatik ödeme talimatı vererek işinizi garanti altına alabilirsiniz. Kullanmadığınız boşta duran kredi kartınız var ise kapattırmalısınız. Gereksiz yere kimseye kefil olmamalısınız. Bu noktalara özen gösterdiğiniz takdirde kredi notunuz yavaş yavaş yükselişe geçecektir.

Kredi Notunuz Kaç Olmalıdır?

Bankadan direkt olarak kredi alabilmeniz için, kredi notunuzun 1700-1900 arası olması gerekmektedir. 0-699 arası çok riskli grup olup, kredi alma şansınız bulunmamaktadır. 700-1099 arası ise orta riskli grup olup, biraz daha şansınız bulunmaktadır.

1100-1499 arasındaki kredi notlarında çok az bir risk ihtimali bulunmaktadır. 1500-1699 arasında bulunan kredi notlarınız iyi olarak değerlendirilir ve kredi alma şansınız daha yüksektir. Kredi notunuza göre bankalar değerlendirme yaparak, kendi kurallarına bağlı olarak kredi almanıza olanak sağlayabilirler. Kredi notunuzun yüksek olması ve eskiye dair bir sicilinizin bulunmaması bankalar tarafından büyük önem taşımaktadır.

Kredi kartı borçlarınızın ödemelerini önce ve sonra değil, tam gününde yaptığınız zaman ve borcunuz 200 TL iken 210 TL yatırmanız puanınızın yükselmesine olanak sağlayacaktır. Kredi notunuz ne kadar yüksekse, kredi alma şansınız o kadar yükselir ve hayallerinize kavuşabilirsiniz.

Güncel Konular
Sitemizde Bulunan Bilgiler Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır. Sitemizde Kredi, Kredi Kartı ve Benzeri Hiç Bir Hizmet Verilmemekte, Aracılık ve Komisyonculuk Yapılmamaktadır. Sitemiz Sadece Güncel Kampanya ve Haberleri Paylaşmaktadır. Lütfen Başvurularınızı Şubelere Bireysel ve Şahsen Olarak Yapınız.