Bursa Vergi Dairesinden Satılık 2. El Araçlar

Aşağıda ki linkten Bursa Vergi Dairesi tarafından satılan araçların listesini bulabilirsiniz. Vergi dairesinden araç almak için iki farklı satış yöntemi vardır. Bunlar; Açık Arttırma ve İhale yöntemidir. Açık arttırma yöntemi çok daha şeffaf bir araç alış yöntemidir. İhale’de ise ihale katılım formu doldurarak araç için teklif vermek durumundasınız.

Araçların plaka bilgisi, modeli, tipi, rengi, hasar durumu ve araç hakkında diğer tüm bilgiler dosyada yer almaktadır. Araç için ihale formunu doldurup açık arttırmanın yapılacağı yere gitmeniz yeterlidir. Yukarıda linkini paylaştığımız dosyada aracın bulunduğu yer bilgisi bulunmaktadır. İhaleden önce aracı bu adreste görüp daha net fikir sahibi olabilirsiniz.

Aracı aldıktan sonra geri dönüş bulunmamaktadır çünkü dosyada (Talipliler aracı görerek aracın her türlü eksikliğini kabul etmiş sayılır.) bilgisi yer almaktadır. Aracı almaktan vazgeçmeniz durumunda ise ceza ödemek zorundasınız.

Araçların yanında yer alan fiyat bilgisi açılış fiyatıdır ve bu bedelin çok üzerinde de araç satılabileceği gibi 5000 TL üzerinde bir fiyata da satılabilir. Yine dosyada aracın satılacağı yer olan ihale adresinin de bilgisi bulunmaktadır.

Satış aşaması ve kalan gün bilgisi ise aracın durumunu belirtmektedir. İkinci ihale aşamasında olan araçlar genellikle ilk ihalede yeterli teklifi almayan araçlardır. Kalan gün bilgisi ise aracın ihaleye çıkış tarihini belirtmektedir.

Bazı araçlarda ise önceden teminat istenmektedir. Yine bazı araçların açıklama kısmında aracın durumu hakkında bir bilgi bulunmamaktadır. Eğer piyasa hakkında fikir sahibi iseniz araçların açılış fiyatının çok ucuz olduğunu görebilirsiniz.

İhaleden size kalan araç için; ihale bedeli, kdv oranı ve damga vergisi talep edilmektedir. Bazı araçların ise ruhsatı ve anahtarı bulunmamaktadır. Bu yüzden açıklama kısmını detaylı bir şekilde okumalısınız.

Bursa Vergi Dairesi Satılık Araç Listesi

Araçlara yukarıda bulun listeden ulaşabilirsiniz. Aracıya ihtiyacınız yok bizzat siz kendiniz yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz