Burgan Bank Eft Saatleri

Burgan Bank eft saatleri içerisinde yapacağınız para transferleri gün içerisinde muhatap banka hesabına aktarılacaktır. Eft saatleri dışında yapılan işlemler ise aynı gün muhatap banka hesabına aktarılmamaktadır. Burgan Bank’ın eft saatleri hakkında gerekli bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Burgan Bank eftleri kaça kadar?

Burgan Bank hesaplarınızdan eft işlemi yapacaksanız, işleminizin eft saatleri içerisinde olması durumunda göndermek istediğiniz para aynı gün muhatap banka hesabına aktarılacaktır. Burgan Bank eft saatleri ise hafta içi 09:00 ve 16:30 arasında gerçekleşmektedir. Hafta içi bu saatler arasında yapacağınız eft işlemleri aynı gün muhatap banka hesabına geçecektir. 16:30’dan sonra yapacağınız işlemler ise bir sonraki ilk iş günü sonuçlanacaktır. Cuma günleri 16:30’dan sonra yapacağınız eft işlemleri cumartesi ve pazar günlerinin tatil olması nedeni ile bir sonraki ilk iş günü olan pazartesi günü sonuçlanacaktır.

Burgan Bank eftleri ne zaman hesaba geçer?

Burgan Bank eft saatleri içerisinde eft işleminizi gerçekleştirirseniz gün içerisinde para muhatap banka hesabına aktarılacaktır. Eft işlemi yaptıktan sonra ortalama olarak gönderilen paranın muhatap banka hesabına geçmesi ortalama olarak 5 ile 10 dakika arasında sürmektedir. Bu süre banka sistemlerinin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Özellikle cuma günleri ve bankaların bir sonraki gün tatil olacağı günlerde sistemlerde aşırı yoğunluk olduğundan eft işlemlerinin sonuçlanması da bir kaç saati bulabilmektedir. Eğer eft işleminiz gerçekleşmezse eft sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Burgan Bank eft sorgulama

Burgan Bank hesabınızdan eft saatleri içerisinde eft işleminizi gerçekleştirmişseniz ve eft işlemi bir kaç saat geçmesine rağmen muhatap banka hesabına aktarılmamışsa Burgan Bank eft sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmeden önce gönderi yaptığınız hesap bilgilerinde herhangi bir yanlışlık olup olmadığını incelemenizde fayda vardır.

Hesap bilgilerinde herhangi bir yanlışlık yoksa öncelikle parayı gönderdiğiniz muhatap banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bu gibi durumlarda göndermiş olduğunuz para muhatap bankanın havuz hesabında bekletiliyor olabilir. Eft sorgulama işlemini gerçekleştirerek paranın hesaba aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Eğer para muhatap banka havuzunda görülmüyorsa Burgan Bank ile görüşerek sorgulama işlemini gerçekleştirmelisiniz. Görüşme de banka sizlere gerekli bilgileri verecektir. Sizlerde bu bilgilere göre eft işleminizi doğru bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz