Bitcoin Yarılanma Nedir?

Bir bitcoin ikiye bölme yeni blokları madencilik ödülünün yarıya indirildiği bir olaydır, yani madenciler işlemleri doğrulamak için% 50 daha az bitcoin alır. Bitcoin yarılarının ağ tarafından maksimum 21 milyon bitcoin kaynağı sağlanana kadar her 210.000 blokta bir kabaca dört yılda bir gerçekleşmesi planlanmaktadır.

Bitcoin yarılanma yatırımcılar için önemli olaylardır çünkü ağ tarafından üretilen yeni bitcoin sayısını azaltırlar. Bu, yeni madeni para arzını sınırlar, böylece talep güçlü kalırsa fiyatlar artabilir. Bu, önceki yarılanmalardan önceki ve sonraki aylarda gerçekleşmiş olsa da – bitcoin fiyatının hızla değer kazanmasına neden olmakla birlikte, her yarılamayı çevreleyen koşullar farklıdır ve bitcoin talebi çılgınca dalgalanabilir.

Bitcoin Yarılanma Nedir?

Bir Sonraki Bitcoin Ne Zaman Yarıya İniyor?

Bir sonraki bitcoin yarılarının, blok sayısının 630.000’e ulaştığı 18 Mayıs 2020’den başlayarak hafta içinde gerçekleşmesi bekleniyor. Blok ödülünün 12.5’ten 6.25 bitcoine düştüğünü görecek. Yarılanma tarihinin kesin tarihi henüz bilinmemektedir, çünkü yeni bloklar oluşturmak için harcanan zaman değişir ve ağın her on dakikada bir blok ortalama ortalaması vardır.

2020’nin Bitcoin’i Yarıya İndirme

Bitcoin 2020 yarıya indirilmesinin iki yolu vardır. CFD’ler gibi türevleri kullanarak kripto para biriminin fiyatı hakkında spekülasyon yapabilir veya paraları bir borsa aracılığıyla doğrudan satın alabilirsiniz.  Kripto para birimlerinin CFD’ler gibi türevlerle alım satımının ana avantajlarından biri, temel paraların sahipliğini almamanızdır. Bu, şunları yapmanızı sağlar;

  • Borsa hesabı veya cüzdan olmadan ticaret yapın: IG ile dakikalar içinde kurulabilir ve ticarete hazır olabilirsiniz. Bir değişim hesabı veya cüzdanı olmadan ticaret yaparken, dayanak varlığın sahibi olmadığınız veya herhangi bir çıkarınız olmadığını lütfen unutmayın.
  • Uzun veya kısa gidin: yükselmesini veya değerinin düşmesini beklerseniz, bitcoin üzerinde bir pozisyon alabilirsiniz
  • Kaldıraçtan yararlanın: daha büyük bir piyasa riskine erişim elde etmek için marj olarak bilinen bir depozito koyarak pozisyon açabilirsiniz. Kaldıraç, sermayenizin görece az bir miktarını bağlarken bir finansal piyasaya büyük bir maruz kalma elde etmenizi sağlar. Bu şekilde kaldıraç, kazanç ve kayıpların kapsamını genişletir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz