Birleştiren İhtiyaç Kredisi Nedir? Başvuru Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartına borcu olanlara, aylık1.1 faiz oranıyla 24 aya kadar, aylık 1.2 faiz oranıyla da 60 aya kadar “birleştiren ihtiyaç kredisi” sunuyor.

Birleştiren ihtiyaç kredisinin faydaları nelerdir, bu krediye nasıl başvurulur?

Kredi kartına borcu olanların sayısı arttıkça ödeme zorlukları da başladı. Kredi kartlarının borcunu kapatamayanların sayısı da her geçen gün biraz daha artıyor. Bu sorunu gidermek için Ziraat Bankası “birleştiren ihtiyaç kredisi” adı altında bir uygulama sundu. Kredi kartları alışverişlerde bir avantaj sağlıyor, ancak sürekli olarak kredi kartı ile borçlanıp, gelen ekstrelerdeki borcu ödeyemiyorsanız, bu avantaj bir sorun haline dönüşüyor.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi Nedir?

Ziraat Bankası tarafından kredi kartı borçlularına sunulacak bir kredidir. Ziraat Bankası kendi bireysel kredi kartı müşterilerine ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarına, gelirlerine uygun olarak bir ödeme planıyla borçları birleştirme imkanı sunuyor.

Birleştiren İhtiyaç Kredisinde Faiz Oranları Ne?

24 aya kadar aylık yüzde 1.10 

60 aya kadar aylık yüzde 1.20

Birleştiren İhtiyaç Kredisinde Fazla Para Çekilir Mi?

Bu sorunun cevabı hayır. Sadece kredi kartı borçlarınızı ödeyebilecek kadar kredi veriliyor, nakit para olarak verilmiyor. Kredi kartı borçları birleştirilerek borç ödeniyor ve sizin düşük bir faizle borcu ödemeniz sağlanıyor.

Birleştiren İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurulur?

Gecikmeye düşen borçlarınız için kredi kartı ekstrelerinizi bankaya götürerek başvuruda bulunabiliyorsunuz. Birleştiren ihtiyaç kredisi ile kredi kartınızın borcunu ödedikten sonra o kartı bir daha kullanamıyorsunuz. Kredi kartınız banka tarafından kullanıma kapatılıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz