Başkasının Kredi Notunu Öğrenmek Ne İşimize Yarar?

Herhangi bir bankaya kayıtlı cep telefonu numarası olan herkes; Findeks kredi notu sistemi üzerinden kredi notu sorgulama işlemi gerçekleştirebilir. Findeks.com üzerinden yapacağınız üyelik işlemi esnasında, cep telefonuna doğrulama kodu gelecektir. Öncesinde TC kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir. Ardından cep telefonuna gelen doğrulama kodu ile birlikte sisteme giriş yapabilir ve Findeks kredi notu üzerinden kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Aynı zaman bu bölümden detaylı risk raporunuzu da alabilirsiniz.

Başkasının kredi notunu öğrenmek için ise; yine kendi sisteminiz üzerinden, ana sayfada sol tarafta yer alan sık kullanılanlar butonuna tıklayın. Ardından diğer kişi kredi notu sekmesine girin ve kredi notunu öğrenmek istediğiniz kişinin TC kimlik numarasını yazın. Bu arada ilgili kişinin de yine herhangi bir bankada kayıtlı cep telefonu olması gerekiyor. Zira bu noktada sizden o kişinin kayıtlı cep telefonu numarası da istenecektir. Ardından o kişinin telefonuna bir doğrulama kodu gelir ve ondan bu doğrulama kodunu isteyerek, onun kredi notunu öğrenebilirsiniz. Bu nedenle cep telefonu numarası gerektiği için; bir kişinin haberi olmadan onun kredi notunu öğrenmeniz de mümkün olmamaktadır. Zaten başkasının kredi notunu öğrenmek ne işimize yarar sorusuna gelecek olursak; eğer o kişi ile ortak iş kuracaksanız ve bu konuda çekinceleriniz var ise; o kişinin kredi notuna bakarak daha emin hareket edebilirsiniz. Bunun yanı sıra insanlar eş seçiminde, evine kiracı seçerken de yine o kişinin kredi notuna bakarak, güvenilir mi yoksa değil mi olduğuna kadar veriyor.

Başkasının kredi notu öğrenmek ne işimize yarar sorusuna bakacak olursak; kiracı seçiminde, eş seçiminde, kefil olma durumunda, çek-senet alırken ya da ortaklık kurarken bu notu dikkate alabilirsiniz. Eğer karşınızdaki kişinin dolandırıcı olmadığından emin olmak istiyorsanız; bu notu dikkate alarak hareket edebilirsiniz. Onun dışında başka bir kişinin kredi notunun size bir faydası olmayacaktır.

Başkasının kredi notunu öğrenme sayesinde evinize kiracı alırken, biri ile ortaklık kurarken ya da çek-senet tahsil ederken, o kişinin güvenilir olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Güncel Konular
Sitemizde Bulunan Bilgiler Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır. Sitemizde Kredi, Kredi Kartı ve Benzeri Hiç Bir Hizmet Verilmemekte, Aracılık ve Komisyonculuk Yapılmamaktadır. Sitemiz Sadece Güncel Kampanya ve Haberleri Paylaşmaktadır. Lütfen Başvurularınızı Şubelere Bireysel ve Şahsen Olarak Yapınız.