Bankaların Kiralık Kasa Fiyatları Ne Kadar?

Bankalarda bulunan kiralık kasa fiyatları; küçük, orta ve büyük boy kasalar ve 1 aydan 1 yıla kadar şeklinde fiyatlandırılmaktadır. Bunun yanı sıra her bankanın kendine özgü kasa fiyatları olduğu gibi depozito alan da var, hesaptan ya da kredi kartından yıllık ücret kesen de var. Bu anlamda yaklaşık 200 TL civarlarında küçük boy ile başlayan kiralık kasa fiyatları, en fazla 550 TL civarında olabilmektedir.

Kiralık Kasa Nedir?

Kiralık kasa, bankalar tarafından tüketiciler için değerli eşyalarını saklayabildikleri kasalara denmektedir. Tüketiciler silah ya da patlayıcı maddeler gibi eşyaları saklayamazken sadece altın, elmas, para, evrak vb. değerli olan diğer bütün eşyaları rahatlıkla ve güvenle kiralayarak saklayabilmektedir. Boyutları farklı olan kiralık kasalar ayrıca belirtilen zaman aralıklarına göre bankalarda kasalarını kiralayabilmektedir. Ayrıca kasa kiralayanlar dışında hiç kimse kasayı açamamakla beraber, kasayı kiralayan tarafından söylenmediği sürece kendisi haricinde kimse kasayı açamamaktadır.

Kiralık Kasa Boyutları Ne Kadar Olur?

Kiralık kasalar özel ve farklı güvenlik önlemleri ile korunmaktadır. Bu anlamda kiralık kasaların boyutları 3 farklı şekildedir. Küçük boyutlu kasalar, orta boyutlu kasalar ve büyük boyutlu kasalar şeklinde boyutları bulunmaktadır. Eşyanın boyutuna göre bankalar kiralık kasa sunarken, kasa kiralayacak kişiler istediği boyutları seçebilmektedir. Ayrıca kiralık kasa boyutları arasında fiyat farkı olduğunu da unutmamalısınız.

Banka Kiralık Kasa Nasıl Kullanılır?

Banka kiralık kasa kullanımı için öncelikle her bankanın kiralık kasa fiyatları farklı olduğunu bilmelisiniz. Buna göre araştırma yaparak kiralık kasanızı seçtiyseniz gerekli evrak ve şartlara uymanız gerekmektedir.

Kiralık kasa açmak için gereken evraklar;

• TC Kimlik Kartı
• 1 tane vesikalık boyutlarda fotoğraf
• İkametgâh belgesi
• Yaşadığınız yere ait son 3 aylık fatura istenmektedir.

Bu şekilde banka kiralık kasa açmanız için evraklarınızı hazırlayarak ücret kısmına geçer. Kiralık kasaları kullanmak için bankalar genel olarak yıllık ücret almaktadır. Ayrıca bazı bankalar depozito dahi almaktadır. Depozitoyu kiralık kasa süresi bittikten sonra geri alabilirsiniz. Kiralık kasayı kullanmak ve açmak için size anahtar verilir. İkinci anahtar bankada çalışan personele verilir. Sizden başka hiç kimse kasayı açamadığı gibi kasalar iki anahtar ile beraber açıldığı için banka personeli bile açamamaktadır.

Bankaların Kiralık Kasa Ücretleri Ne Kadar?

Bankalarda yer alan kiralık kasa ücretleri bankalara ve kasaların boyutlarına göre değişebilmektedir. Kiralık kasa ücretleri yıllık olmakla beraber bazı bankalar isteğe göre aylık, 3 aylık, 6 ve 9 aylık şeklinde de açabilmektedir. Ancak çoğu bankalar şartlar gereği yıllık kasaları kiralamakta ve ücreti peşin almaktadır. Bazı bankalar ise garanti olması için depozito dahi alabilmektedir.

  • Akbank Kiralık Kasa Fiyatları: Akbank kiralık kasa fiyatlarında küçük boy için 325 TL, orta boy için 380 TL ve büyük boy için ise 490 TL yıllık ücret almaktadır. Depozito olarak 200 TL almaktadır.
  • Vakıfbank Kiralık Kasa Fiyatları: Vakıfbank kiralık kasa fiyatlarında küçük boy için 275 TL, orta boy için 350 TL ve büyük boy için ise 475 TL yıllık ücret almaktadır. Depozito olarak 275 TL almaktadır.
  • Halkbank Kiralık Kasa Fiyatları: Halkbank kiralık kasa fiyatlarında küçük boy için 250 TL, orta boy için 300 TL ve büyük boy için ise 300 TL yıllık ücret almaktadır. Depozito olarak 250 TL almaktadır.
  • Yapı Kredi Kiralık Kasa Fiyatları: Yapı Kredi kiralık kasa fiyatlarında küçük boy için 225 TL, orta boy için 300 TL ve büyük boy için ise 400 TL yıllık ücret almaktadır. Depozito olarak 225 TL talep etmektedir.
  • Garanti Bankası Kiralık Kasa Fiyatları: Garanti Bankası kiralık kasa fiyatlarında küçük boy için 350 TL, orta boy için 390 TL ve büyük boy için ise 490 TL yıllık ücret almaktadır. Depozito olarak seçtiğiniz kasa için yıllık kasa ücreti kadar para almaktadır.
  • Ziraat Bankası Kiralık Kasa Fiyatları: Ziraat Bankası kiralık kasa fiyatlarında küçük boy için 250 TL, orta boy için 325 TL ve büyük boy için ise 400 TL yıllık ücret almaktadır. Depozito olarak seçtiğiniz kasa için yıllık kasa ücreti kadar para almaktadır.
  • Türkiye İş Bankası Kiralık Kasa Fiyatları: Türkiye İş Bankası kiralık kasa fiyatlarında küçük boy için 315 TL, orta boy için 370 TL ve büyük boy için ise 520 TL yıllık ücret almaktadır. Depozito olarak 215 TL talep etmektedir.
  • ING Bank Kiralık Kasa Fiyatları: ING Bank kiralık kasa fiyatlarında küçük boy için 225 TL, orta boy için 275 TL ve büyük boy için ise 325 TL yıllık ücret almaktadır. Depozito olarak seçtiğiniz kasa için yıllık kasa ücreti kadar para almaktadır.
  • Finansbank Kiralık Kasa Fiyatları: Finansbank kiralık kasa fiyatlarında küçük boy için 300 TL, orta boy için 350 TL ve büyük boy için ise 450 TL yıllık ücret almaktadır. Depozito olarak 200 ya da 300 TL almaktadır.
Etiketler :

Güncel Konular
Sitemizde Bulunan Bilgiler Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır. Sitemizde Kredi, Kredi Kartı ve Benzeri Hiç Bir Hizmet Verilmemekte, Aracılık ve Komisyonculuk Yapılmamaktadır. Sitemiz Sadece Güncel Kampanya ve Haberleri Paylaşmaktadır. Lütfen Başvurularınızı Şubelere Bireysel ve Şahsen Olarak Yapınız.