Banka Kartı CVC Kodu Nedir?

CVC kodu banka kartınızın ve kredi kartınızın arka yüzünde bulunan rakamların son üc (3) hanesidir. “CVC” Kart Güvenlik Kodu (Card Security Code – CSC) olarak bilinen kod, banka kartı ve kredi kartı işlemlerinizde ekbir güvenlik olarak uygulanmaktadır. Kartların manyetik alanına yazılmayan CVC kodu sayesinde kart numaranız ve son kullanma tarihiniz ele geçirilse bile CVC Numarası gizli kalacağından kartınız isteğiniz dışında kullanılamaz.

Kart işlemlerinde kullanılması zorunlu hale gelen CVC kodu sayesinde yapacağınız alışverişlerinizin daha güvenli olmasını sağlamaktadır.

Bu kod sayesinde kart bilgileriniz (kart numarası, son kullanma tarihi), kişisel bilgileriniz (Tc, doğum tarihi vb) bir başkasının eline geçmiş olsa bile CVC kodu ile işlem yapmak zorunlu olduğu için, kod numarasını bilmediği için işlem yapamayacaktır.

Güncel Konular
Sitemizde Bulunan Bilgiler Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır. Sitemizde Kredi, Kredi Kartı ve Benzeri Hiç Bir Hizmet Verilmemekte, Aracılık ve Komisyonculuk Yapılmamaktadır. Sitemiz Sadece Güncel Kampanya ve Haberleri Paylaşmaktadır. Lütfen Başvurularınızı Şubelere Bireysel ve Şahsen Olarak Yapınız.