Altın Yatırımı Hakkında 8 Temel İpucu

Enflasyondan portföyünüz için güvenli bir liman olarak görülen sarı değerli metaller her zaman çekici bir yatırım olmuştur. Bu tür bir yatırımın en iyi 8 temel ilkesini öğrenelim.

Yatırım Hedeflerinizi İnceleyin

Yatırım için altın satın almak, neden ilk etapta satın aldığınızı anlamak anlamına gelir. Harika getiriler mi istiyorsunuz, yoksa elde tutabileceğiniz ve hayran kalabileceğiniz bir yatırım mı istiyorsunuz? Hedefleriniz, bu metalin hangi formunun en iyi seçim olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır.

Konuyla İlgili Her Şeyi Öğrenin

Ödevinize iyi çalışın ve altın veya en yüksek saflıkta altın satın alıyorsanız, altın yatırımı hakkında mümkün olan her şeyi öğrenin. Bu, konuyu iyice anlamanıza yardımcı olacak, böylece daha iyi yatırım kararları verebilirsiniz.

Satıcıyı Dikkatle Seçin

Yatırım için altın satın alma adımlarından biri, satın alacağınız satıcı seçiminizi içerir. Herhangi bir sorundan kaçınmak için sadece büyük bir üne sahip ve bir süredir iş yapan satıcıları kullanmak iyi bir fikirdir.

altın yatırımı

Sahte Külçe ve Madeni Paraları Nasıl Belirleyeceğinizi Öğrenin

Doğal altın külçeleri, çeyrek altın veya tam altın olsun, bu metali satın alacağınız formlarda sahte altınları nasıl tespit edeceğinizi araştırın. Ne arayacağınızı bilmek, dolandırıcılık kurbanı olmaktan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Satın Aldığınız Saflığı Bilin

Bir altın tozu alıcısıysanız veya çok miktarda madeni para ile ilgileniyorsanız, satın aldığınız altının saflığının ne olduğunu bildiğinizden emin olun.

Mümkün Olan En Düşük İşaretlemeyi Edinin

Külçe altının nasıl satın alınacağını öğrenmek, şirketleri mümkün olan en düşük işaretlemeyi elde etmek için karşılaştırmayı öğrenmek demektir. Getirilerinizin daha yüksek olabilmesi için daha az ödersiniz, çünkü yatırım sermayenizin daha büyük bir kısmı sizin için çalışır ve bunun yerine daha az ücret ödersiniz.

Satın Alma Miktarı

Yatırım için altın satın almayı düşünüyorsanız, ne kadar fazla külçe satın alırsanız, işaretleme normalde o kadar düşük olacaktır. Büyük miktarda satın alırsanız, sadece küçük bir miktar satın aldığınızdan daha azını alırsınız.

Bir Yatırım Bütçesi Belirleyin ve Düzenli Olarak Yatırım Yapın

Altına nasıl yatırım yapacağınızdan emin değilseniz, en iyi yöntemlerden biri bir yatırım bütçesi oluşturmak ve düzenli aralıklarla periyodik olarak alım yapmaktır. Ancak, hiçbir yatırım türünün portföyünüzün% 10’undan fazlasını oluşturmaması gerektiğini unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz