Altın Yatırım Şirketi Nasıl Seçilir?

Sonunda aklını altın piyasasına biraz para koymaya karar verdiniz. Birçok yatırımcı, değerli metal yatırım şirketlerinin onlar için daha iyi bir seçenek olabileceğini düşünüyor ve fiziksel değerli metalleri depolamak ve bu ağır banka ücretlerini ödemek konusunda endişelenmek zorunda değiller. Aşağıda, bazı değerli metal yatırım şirketlerinde nelerin aranacağına dair bazı temel ipuçlarını özetledik.

Holdingleri Kontrol Edin

Fiziksel metallerde her birinin gerçekte ne kadar olduğunu belirlemek için her bir altın yatırım şirketinin holdinglerine bakın. Bu aynı zamanda holdinglerin yüzde kaçının değerli metallerde olmadığını gösterecek ve belirli bir altın külçe menkul kıymet şirketinin yatırım kriterleriniz ve yönergeleriniz için iyi bir eşleşme olup olmadığını değerlendirmenize izin verecektir.

Geçmiş Performansları Değerlendirin

Her bir altın yatırım şirketi geçmiş performansını değerlendirin. Şirketin son bir, üç ve beş yıllık dönemde ve daha yakın zamanda ne kadar iyi performans gösterdiğine bakın. Bu, performansı değerlendirmenize ve belirli bir yatırımın sizin için uygun olup olmadığı hakkında daha iyi bir fikir edinmenize olanak tanır.

Altın Yatırım Şirketi

Fon Yöneticisini Yakından İnceleyin

Herhangi bir altın yatırım şirketine yatırım yapmadan önce fon yöneticisini yakından inceleyin. Bu, yatırım kararlarını verecek olan kişidir, bu yüzden ne yaptıklarını bildiklerinden emin olmak istersiniz. Eğitim ve deneyim düzeylerinin yanı sıra performanslarına da bakın.

Maliyetleri Göz Önünde Bulundurun

Herhangi bir altın yatırım şirketine yatırım yaparken ödenen ücret ve maliyetleri göz önünde bulundurun. Hindistan’da bir altın yatırımı için Kanada’dakinden daha az ödeyebilirsiniz, ancak bu yatırımların dezavantajları olabilir ve bunlar herkes için doğru değildir.

Riskleri Kontrol Edin

Bu şirketlerin bazıları diğerlerinden daha yüksek riskler içerebilir ve her altın yatırım tavsiyesi aynı değere sahip değildir. Yatırımı satın alırsanız tazminat alan şirketleri veya aracıları izleyin. Bu çıkar çatışmasına neden olabilir ve bundan kaçınılmalıdır.

Lisanslarına Dikkat Edin

Gerekirse şirket uygun şekilde kaydedilmeli ve lisanslanmalıdır. Bir kamu bankası altın yatırımı ile bu genellikle bir sorun değildir, çünkü banka gerekli tüm evrakları doldurmuştur. Bazı yeni şirketler bu alanda tamamen meşru olmayabilir ve bu daha sonra yatırımcı için sorun yaratabilir.

Dikkatlice Araştırın

Her bir altın yatırım şirketini dikkatlice araştırın ve son seçiminizi yapmadan önce mümkün olduğunca fazla bilgi edinin. Külçe altının yüksek fiyatı ile son zamanlarda birçok dolandırıcılık da orada. Her şirket hakkında ne kadar çok bilgi sahibi olursanız, kararlarınız o kadar iyi olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz