Alternatif Bank EFT Saatleri

Alternatif Bank EFT Saatleri

Aynı banka müşterileri/hesapları arasında yapılan para transferleri havale olarak isimlendirilir. Ayrıca bu para transferleri 7 gün 24 sat koşulunda etkin bir şekilde anlık olarak gerçekleştirilebilir. Bu şekilde etkin işlem hacmi olan para transferlerinde günümüzde bankalar arası/farklı banka hesapları arası şeklinde de para transferleri uygulanabiliyor. Ancak bu tip para transferleri durumunda tüketicilerin işlemlerini belirlenen işlem saatleri arasında yapması gerekir. Aksi halde yapılan para transferi işlemi diğer banka hesabına bir sonraki işlem süresi içerisinde geçer. Böyle farklılıkların söz konusu olması nedeni ile EFT yani Elektronik Fon Transferi işlemlerinin bu zaman dilimleri içerisinde yapmaya dikkat etmeleri gerekir. Bununla birlikte EFT işlem saatleri her banka için farklılık gösterebilir. Aynı şekilde Alternatif Bank EFT saatleri de kendisine özeldir.

Alternatif Bank EFT Saatleri Nelerdir?

2019 tarihi olarak Alternatif Bank tarafından belirlenmiş olan EFT saatleri sabah 08.00 itibari ile başlarken, 17.00 saati itibari ile sona ermektedir. Bu neden ile de tüketicilerin Alternatif Bank üzerinden farklı banka hesaplarına yapacakları para transferi işlemlerinde Alternatif Bank EFT saatleri içerisinde olduğuna dikkat etmeleri gerekmektedir. Aksi halde EFT işlemleri bir sonraki işlem süresinin başlangıcı olan ilk iş gününde gerçekleştirilir. Aynı şekilde yarım gün resmi tatil olan günlerde de tüketicilerin 08.00 ile 11.00 saatleri arasında EFT işlemlerini gerçekleştirmeye dikkat etmeleri çok büyük bir önem taşımaktadır.

Alternatif Bank EFT İşlem Kanalları Nelerdir?

Alternatif Bank günümüz Türkiye’sinde rakiplerine göre daha sınırlı çerçevede faaliyet gösteriyor olsa da dijital bankacılık ile ilgili olarak son derece güçlü bir altyapı sunmaktadır. Türkiye genelinde farklı hizmetleri ile tüketiciler tarafından yoğun olarak tercih edilir. Bu çerçevede de Alternatif Bank EFT saatleri içerisinde tüketiciler kolay bir şekilde mobil bankacılık, internet bankacılığı, ATM, şube ve telefon bankacılığı kanallarından birisini kullanarak, işlemlerini tamamlayabiliyor. EFT saatleri içerisinde yapılan işlemlerde tüketicilerin işlemlerini aynı gün içerisinde tamamlayabilmeleri mümkün olur. Ancak EFT saatleri dışında yapılan işlemler için tüketicilerin yaptıkları para transferlerinin geçişi bir sonraki iş gününe kalır. Bunun dışındaki tüm bilgileri aktif destek hizmeti olan Müşteri Hizmetleri üzerinden alabilmek mümkündür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz