Albaraka Türk EFT Saatleri

Albaraka Türk EFT Saatleri

Türkiye’ nin en önemli bankacılık kuruluşlarından birisi konumunda bulunan Albaraka’ nın başta kredi ve kredi kartı hizmetleri olmak üzere pek çok farklı hizmeti bulunuyor. Sağladığı avantajları ve sunduğu kampanyaları nedeni ile yoğun olarak tercih edilen ve Türkiye’ nin büyüyen bankacılık kuruluşları arasında kendisine yer bulan Albaraka Türk müşterileri hem havale hem de EFT işlemlerini kolay bir şekilde yapabiliyor. Ancak tüm bankalarda olduğu gibi Albaraka Türk’ te de tüketicilerin yapacakları EFT işlemlerinde hem işlem ücreti uygulanmaktadır hem de belirli işlem saatleri ile sınırlandırma uygulanmaktadır. Yani Albaraka Türk EFT saatleri dışında yapılan EFT işlemleri anında gerçekleştirilmez. Farklı bankaya gönderilen para transferi, bir sonraki işlem saat ve tarihinde tamamlanmaktadır. Bu neden ile de Albaraka Türk EFT saatlerinde işlem yapılması gerekmektedir.

Albaraka Türk EFT Saatleri Nedir?

Günümüz modern yüzyıl teknolojilerini etkin bir şekilde kullanan bankalar arasında kendisine yer bulan Albaraka Türk’ ün tüm müşterileri tarafından hem bireysel hem de ticari olarak çeşitli para transferleri hem havale hem de EFT olarak gerçekleştirilebiliyor. Ancak gerçekleştirilecek EFT işlemlerinin aynı gün karşı tarafın hesabına geçebilmesi için mutlaka belirlenmiş olan Albaraka Türk EFT saatleri içerisinde gerçekleştirilmiş olması gerekiyor. Albaraka Türk tarafından bankacılık sektörü şartları ve işlem prosedürü gibi detaylar üzerinden yapılan değerlendirmeler sonucunda EFT işlem saatleri olarak 09.00 ile 17.15 saatleri belirlenmiştir.

Albaraka Türk EFT İşlem Limitleri Nedir?

Albaraka Türk tarafından belirlenmiş olan Albaraka Türk EFT saatleri haricinde EFT işlem limitleri de belirlenmiştir. Bu çerçevede de Türkiye genelinde faaliyet göstermekte olan tüm banka hesaplarına Albaraka hesabından yapılacak EFT işlemleri bireysel alanda 150.000 TL olarak belirlenmişken, kurumsal alanlarda ise 300.000 TL olarak belirlenmiştir. Ancak yapılacak EFT işlemi isme EFT şeklinde ise Albaraka Türk tarafından uygulanan EFT işlem limiti ise bireysel alanda 30.000 TL olurken, kurumsal EFT işlemlerinde ise 50.000 TL şeklindedir. Bu neden ile de tüketicilerin Albaraka Türk’te bulunan hesapları üzerinden yapacakları EFT işlemlerinde mutlaka bu işlem saat ve işlem limiti sınırlamalarına dikkat etmeleri gerekiyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz