Akbank Kredi Notu Sorgulama

Günümüzde kişilerin ihtiyaç duydukları nakit para ihtiyacı, bankalardan kredi çekerek karşılanmaktadır. Ancak nakit ihtiyacı olan herkes kredi çekememektedir. Kredi çekmek için bazı faktörlere dikkat eden bankalar, sizlere kredi puanınız doğrultusunda kredi vermektedir. Kişilerin bankalardan kredi çekebilmesi bazı sayısal değerlere sahip olmasına bağlıdır. Kredi notu olarak adlandırılan bu değerler, Akbank gibi bankalarında kredi verirken dikkat ettiği sayısal değerlerdir.

Kredi notu, kredi kartı ve kredi çekmeniz için sizlere birer referanstır. Akbank’ta diğer tüm bankalar gibi müşterilerine kredi verirken kredi notunu göz önünde bulundurmaktadır. Eğer siz de Akbank müşterisiyseniz ve kredi çekmek istiyorsanız kredi notunuzu sorgulayabilir ve yüksek olup olmadığına göre kredi talebinizin sonucunu tahmin edebilirsiniz.

Akbank Kredi Notu Hangi Yöntemlerle Sorgulanır?

  • Akbank müşterilerine kredi notunu sorgulaması için birden fazla yöntem sunmaktadır. Birini kullanamayan müşteriler diğer yöntemi kullanarak kredi notunu sorgulayabilir.
  • Çağrı merkezi kanalı dışında kredi notunu şube kanalından, internet bankacılığı üzerinden ve Akbank Direkt uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.
  • Akbank Direkt uygulaması üzerinden kredi notu öğrenmek istiyorsanız Akbank Direkt uygulamasını cep telefonlarınıza ve tabletlerinize indirmelisiniz.
  • Giriş yaptığınız bu uygulamadan bankaya ait bilgilerinizi kontrol edebilir kredi sorgulamasını gerçekleştirebilirsiniz.7
  • Akbank kredi notu öğrenme yöntemlerinden biri olan Akbank internet bankacılığına müşteri numaranız ya da TC kimlik numaranızla giriş yaparak ve şifrenizi girerek bireysel risk raporu bölümünden 8 TL karşılığında kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz.

Kredi Çekmek İçin 0 ile 1400 Arasındaki Puan Sıralaması

  • Akbank kredi çekmek isteyen müşterilerinden referans olarak kredi notunu istemektedir. Akbank’ta geçmiş dönemlerde kredi ve kredi kartı kullanımlarınızı, borç ödemelerinizi ve genel bilgilerinizi gön önünde bulundurarak sizlere 0 ile 1400 arasında puan vermektedir.
  • Bu puan ileride sizlere referans olarak dönecek olan kredi notunuzdur. Sizler 0 ile 1400 arasında kazandığınız puanı ne kadar yüksek tutarsanız, bankadaki prestijinizi bir o kadar yükseltmiş olacaksınız.
  • Buna bağlı olarak acil kredi ihtiyaçlarınızda banka kredi notunuzu göz önünde bulundurarak sizlerin kredi talebine olumlu ya da olumsuz bir şekilde cevap verecektir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz