Akbank kredi notu öğrenme

Kredi kullanma niyetiyle banka şubesine yönelecekseniz, internet, sms ya da mobil şubeler kanalı ile başvurmaya hazırlanıyorsanız, kredi notunuzu öğrenmenizde fayda var demektir.

Bir Akbank müşterisi iseniz tıpkı diğer tüm bankalar gibi, Akbank da kredi kullandırmadan evvel sizin bankalar nezdinde referansınız olan kredi notunuza bakacaktır.

Akbank üzerinden kredi notunuzu nasıl öğrenebilirsiniz?

Geçmiş kredi ve kredi kartı borçlarınıza ait ödemelerinizin puanlandırılması yolu ile belirlenen kredi notunuzu Akbank’tan öğrenmek istediğinizde tercih edebileceğin farklı bankacılık kanalları bulunmakta.

Evvela şunu hatırlatmakta fayda var ki kredi notunuz düşük çıksa bile bunu yükseltmek pekala mümkündür. Yapmanız gereken en temel şey ise tüm kredi ve kredi kartı ödemelerinizi sekteye uğratmadan, düzenli bir şekilde ödemektir. Bununla birlikte bankalarla aktif bir müşteri olarak çalışıyor olmanız da puanınıza katkı sağlayacaktır.

Akbank kredi notu öğrenme kanallarının en bilinen ve uygulaması kolay olanları şube, internet ve mobildir.

Hangi kanaldan Akbank kredi notunuzu öğrenecek olursanız olun, bir ücret ödemeniz gerektiğini unutmayın.

Akbank kredi notunuzu hangi kanaldan, ne kadara, nasıl öğreneceksiniz?

  • – Akbank Direkt Mobil uygulaması kullanıcısı iseniz mobil şubeye girin, Başvurular ve Nakit İhtiyaçlarım kısmına tıklayın, açılan sayfanın alt kısmındaki Başvurular içerisinde yer alan Findeks Risk Raporu’nu tıklayın ve kredi notunuzu öğrenin. Bu işlem için sizden 9,5 TL tahsil edilecektir.
  • – Akbank Direkt İnternet Şubesi kullanıcısı iseniz tıpkı mobilde olduğu gibi giriş yaparak, başvurular içerisinden Findeks Risk Raporunuzu yine 9,5 TL karşılığında alabilirsiniz.
  • – Akbank kredi notunuzu son olarak da şubeler vasıtası ile öğrenebilirsiniz. Bir Akbank şubesine giderek bireysel müşteri temsilcisine kredi notunuzu öğrenmek istediğiniz takdirde 15 TL karşılığında isteğinizi yerine getirecektir.

Bir Akbank müşterisi olarak bu kanallardan herhangi biri vasıtası ile siz de rahatlıkla Akbank kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Etiketler :

Güncel Konular
Sitemizde Bulunan Bilgiler Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır. Sitemizde Kredi, Kredi Kartı ve Benzeri Hiç Bir Hizmet Verilmemekte, Aracılık ve Komisyonculuk Yapılmamaktadır. Sitemiz Sadece Güncel Kampanya ve Haberleri Paylaşmaktadır. Lütfen Başvurularınızı Şubelere Bireysel ve Şahsen Olarak Yapınız.