Akbank EFT Saatleri

Günlük yaşamımızda para transfer işlemi gerçekleştirmemiz gerekebilir. Her zaman elden ya da kısa sürede yapamayacağımız para transferleri için bankaları kullanırız. Bankalardan yapılan para transferi işlemleri EFT ve havaledir. EFT açılımı ile Elektronik Fon Transferi’dir. EFT işlemi yaparken farklı bankaları kullanmanız gerekiyor. Yani EFT demek farklı banka hesapları arasında yapılan işlem demektir.

Aynı bankanın hesapları üzerinden yapılan işleme ise havale denir. EFT ve havale işlemleri birbirleriyle oldukça fazla karıştırılır. Aslında birbirinden çok farklı iki işlemdir. En basitinden EFT saatleri ve EFT ücretleri bile havaleden oldukça farklıdır. Böyle olduğu için EFT saatleri her banka için de farklılık göstermektedir. Biz de bu yazıda Akbank EFT saatlerini sizlere anlatacağız.

Akbank EFT Saatleri Ne Zaman?

1948 yılından beri hizmet vermekte olan Akbank ile pek çok işlem gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemlerden biri olan Akbank EFT için Akbank EFT saatlerini kullanmanız gerekiyor. Akbank EFT saatleri 2016 yılına göre sabah 09.00 ve akşam 17.00 arasındadır. Akbank EFT saatleri içerisinde işlem yapmadığınız durumda karşı hesaba yatırdığınız para geçmeyecektir. Çünkü işleme alınmayacak ve işleme alınmak için bir sonraki iş günü beklenecektir. Haftasonu yaptığınız EFT işlemleri de Pazartesi günü işleme alınır. EFT yapılamaz mı yapılır ancak karşı hesaba yatırdığınız miktar geçmez.

Akbank EFT Limiti Ne Kadar?

Akbank üzerinden yapacağınız EFT’lerde limit yapacağınız işleme göre farklılık gösterir. Akbank EFT alt limiti bilgilerini alabilmeniz açısından size bir link sunduk. Bu link üzerinden Akbank EFT alt limiti bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz.(1)

Akbank EFT Nasıl Yapılır?

Akbank üzerinden EFT yapabilmeniz için farklı seçenekleriniz bulunmaktadır. Akbank EFT işlemleri bankadan, telefon bankacılığından, ATM’lerden ve internet bankacılığı üzerinden yapılabilir. Bu seçeneklerden EFT işlem ücreti olarak en uygun olanı mobil bankacılıktır. Bu yüzden internet bankacılığı üzerinden EFT yapmanızı öneririz.

EFT yaptıktan sonra Akbank EFT sorgulamanızı da yine internet bankacılığı üzerinden yapabiliyorsunuz. Akbank EFT sorgulama için yazı sonunda verdiğimiz linke tıklayınız. Açılan sayfada müşteri numaranızı ve Akbank Direkt şifrenizi giriniz. Ardından EFT sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank EFT Saatleri

Akbank EFT Saatleri

Akbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

Akbank’tan yaptığınız EFT’de bir yanlışlık olduğunu farkettiniz ve iptal etmek istiyorsunuz. Eğer EFT onaylanmadan Akbank EFT iptali yapmak istiyorsanız bu oldukça basittir. Akbank telefon bankacılığını arayarak EFT iptalinizi yaptırabilirsiniz. Ancak EFT onaylandı ve yanlış bir hesaba para geçtiyse bu durumda bankaya bir dilekçe yazmanız gerekiyor. Biraz uzun bir süreç olan EFT iptalinin detaylarını Akbank şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz