Akbank EFT Saatleri

Akbank EFT Saatleri

Ekonomik sistemde bankalar arası para gönderimini mümkün kılan Elektronik Fon Transferi yani EFT uygulaması sayesinde banka bireysel ve ticari müşterilerinin para gönderimlerini daha kolay şekilde yapabilmeleri sağlanıyor. Bu kapsamda da Türkiye’ nin lider bankacılık kuruluşlarından birisi konumunda bulunan Akbank müşterileri de kolay bir şekilde EFT gönderimlerini gerçekleştirebiliyor. Ancak tüm banka müşterilerinin de bildiği gibi bankalarda yapılacak EFT gönderim işlemleri için belirli saat sınırlaması uygulanıyor. Yani Akbank havale işlemleri için herhangi bir saat sınırlaması bulunmadan işlem yapılabilirken, Akbank EFT saatleri içerisinde gönderimin yapılması gerekliliği bulunuyor. Akbank havale işlemleri Akbank kuruluşu bünyesinde mevcut olan müşterilerin hesapları arasında para transferinin gerçekleştirilmesi çerçevesinde 7 gün 24 saat kesintisiz olarak gerçekleştirilebiliyor ve para aktarımı tamamlanabiliyor. Ancak EFT farklı banka kuruluşları ile prosedürler devreye girdiğinden saat sınırlaması bulunmaktadır.

Akbank EFT Saatleri Nedir?

Akbank tarafından tüketicilerin daha kolay ve daha pratik bir şekilde işlem gerçekleştirilebilmesi amacı ile birbirinden farklı pek çok çözüm sunuluyor. Bu çerçevede de tüketicilerin daha önceki EFT işlem saatleri sınırlamalarından kaynaklı olarak yaşadıkları sorunları çözebilmek amacı ile Akbank EFT saatleri gün içerisinde 17.15’ e kadar uzatıldı. Yani Akbank müşterileri EFT işlemleri sabah 09.00 mesai başlangıcıyla birlikte akşam 17.15 mesai saati bitimine kadar gerçekleştirebiliyor. Bu saat dilimleri içerisinde gerçekleştirilen Akbank EFT işlemleri aynı gün içerisinde diğer banka kuruluşlarında bulunan müşterilerinin hesaplarına para aktarımı şeklinde gerçekleştirilebilmektedir. Ancak bu EFT saatleri dışında yapılan para aktarımları halinde ise işlemin tamamlanması ancak bir sonraki mesai başlangıcında mümkün olabiliyor.

Akbank EFT Gönderim Seçenekleri

Akbank müşterileri, kendilerine sunulan Akbank EFT saatleri içerisinde farklı EFT kanallarından birisini kullanarak, farklı bankalara para aktarımlarını gerçekleştirebilmektedir. Bu kapsamda da Akbank müşterileri tarafından EFT gönderim işlemleri şubelerin yanı sıra Akbank Direkt İnternet Bankacılığı, Akbank Direkt Mobil Bankacılığı, Akbank Telefon Şubesi ve Akbank Atm’lerinden kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Böylelikle çok daha pratik bir şekilde en uygun koşullarda EFT gönderim işlemlerinin tüm Akbank müşterileri tarafından gerçekleştirilebilmesi sağlanmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz