Acil Para Lazım Nasıl Bulurum

Nakit paraya ne zaman sıkışacağınız belli olmaz. Hiç ummadığınız bir anda, tam da ihtiyaç olduğunda, elinizi cebinize atınca veya ceplerinizi yokladığınızda ihtiyaç duyduğunuz o nakit paranın olmadığını görebilirsiniz.

Çok acil nakit paraya ihtiyaç duyduğunuz bu anda ne yapabilirsiniz?

Teknoloji ile birlikte finans sektörü de kendisini hayli geliştirdi. Artık özellikle sürekli müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını karşılamak için pek çok imkan sunuyorlar. Her bankanın farklı uygulamaları olsa da benzer hizmetleri bu uygulamalar aracılığıyla alabilir ve nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Nakit İhtiyacımı Anında Nasıl Karşılarım?

1- Kredi Kartı: Eğer bir kredi kartınız ve kredi kartınıza tanımlanmış bir nakit kullanım limitiniz varsa, acil durumlarda kredi kartınızdan nakit çekerek kullanabilirsiniz.
Çektiğiniz bedelinin tamamını tek seferde ödeyebileceğiniz nakit avans gibi, kredi kartınıza çektiğiniz rakamı taksitler halinde ödeyebileceğiniz taksitli nakit avans hizmetini de pek çok bankanın kredi kartı sunmaktadır.

Hangi bankalar, kaç taksit imkanı sunuyor?

Garanti Bankası Kredi Kartları: Garanti Bankasına ait, Bonus, Miles&Smiles, Flexi gibi kredi kartları ile nakit avans ve taksitli nakit avans çekebilirsiniz.
500 TL ve üzeri nakit avans ve taksitli nakit avans kullanabilirsiniz. Taksitli nakit avansınızı 5-12 taksit arasında ödeyebilirsiniz.
Nakit avans ve taksitli nakit avans için Garanti Bankası ücret almıyor.
Faiz oranı 1,84 olsa da Garanti Bankası kimi zaman müşterilerine özel kampanyalarla bu oranı düşürebilmekte.(1)

Kredi Kartınızdan Nakit ve Taksitli Nakit Avansı Nasıl Kullanabilirsiniz?

Garanti Bankası kredi kartlarından nakit ve taksitli nakit avans kullanmak için size hizmet veren banka kanalları şunlardır:

 •  Garanti İnternet
 •  Garanti Cep
 •  BonusFlaş
 •  Alo Garanti
 •  Garanti Paramatikleri

• Akbank Axess ve Wings Card: Akbank müşterileri de sahip oldukları kredi kartlarından nakit veya taksitli nakit avans kullanabilirler.
200 TL ve üzerinde size tanımlanmış nakit kullanım limitleri içinde nakit ve taksitli nakit avans çekebilirsiniz.
Taksitli nakit avansınızı 6-12 ay arası taksitlerle ödeyebilirsiniz. Faiz oranı 2,02’dir. (2)

Akbank Kredi Kartlarından Nakit ve Taksitli Nakit Avans İçin Başvuru Kanalları Hangileridir?

 •  Akbank Direkt İnternet Şubesi üzerinden
 •  Akbank Şube veya ATM’leri üzerinden
 •  444 25 25 Numaralı Telefon Şubesi üzerinde
 •  6665’e TA yazılıp kısa mesaj atılması ile başvurulabilir.

• ING Bonus Veya Pegasus Kart: ING Bank müşterileri Bonus veya Pegasus Kartları aracılığı ile nakit ve taksitli nakit avans kullanabilirler.
50 TL ve üzeri çekim yapılabilir. Faiz oranı 1,84’tür. Kullandığınız taksitli nakit avansınızı 12’yr kadar bölerek ödeyebilirsiniz.(3)

ING Bank Bonusve Pegasus Kartlarından Nakit ve Taksitli Nakit Avans Başvurusu Nereden Yapılır?

 •  ING Bank Şubeleri
 •  ING Bank İnternet Şubesi
 •  ING Bank ATM’leri
 •  0850 222 0 600 Numaralı ING Bank Telefon Bankacılığı

Saydığımız bankaların haricinde kalan diğer bankaların da nakit ve taksitli nakit avans hizmeti bulunmaktadır.

Biz acil nakit ihtiyaçlarınız halletmenin diğer yolları ile devam edelim.

2- Ek Hesap: Bankalarda bulunan hesaplarına bağlı bir de ek hesap veya artı hesap açılabilmektedir. Bu ek hesap sizin onayınız ile tanımlanabilir. Ek hesap aslında sizin sürekli hazır tutulan onaylanmış bir kredi gibidir. Acil nakit ihtiyaçlarınızı ek hesabınızdan karşılayabilirsiniz. Elbette yaptığınız bu kullanım için, kullandığınız miktara, geri ödemeyi yaptığınız güne bağlı olarak faiz işletilir.

3- Anında Kredi: İnternet şubeleri, mobil şubeler ve banka ATM’leri üzerinden kolayca yapılabilen ve anında hesaba aktarılıp kullanılabilen bir kredi türüdür. Size özel tanımlanmış limitler dahilinde anında kredinizi bankanızın o ay ya da döneme özgü oranları ile kullanabilirsiniz. Online olarak kolayca başvurup, anında hesabınıza aktardığınız kredinizi kullanabilirsiniz. Anında kredi hizmetli çoğu banka tarafından 7 gün 24 saat verilmektedir.

İş Bankası, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Aktifbank, Denizbank, Fibabank, Akbank, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank, Odeabank gibi pek çok banka bu hizmeti veriyor.

Örnek olarak İş Bankası ve Akbank’ın verdiği anında kredileri inceleyelim.

– İş Bankası: İş bankası anında krediyi çok hızlı veren bankaların başında geliyor. İnternet ya da mobil şube kullanma alışkanlığınız varsa, sadece dakikalar içerisinde kredinizi hesabınıza geçirebilirsiniz.
İş bankasından 30 bin TL’ye kadar anında kredi kullanabilirsiniz.
Faiz oranı 2 ile 2,08 arasındadır.
Kredinizi 48 aya kadar vadelendirebilirsiniz. (4)

Başvurularınızı;

 • – İş Bankası İnternet Şubesi
 • – İş Bankası Mobil Şube
 • – İş Bankası Bankamatikleri

Üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank: Akbank Direkt Kredi adı altında Akbank müşterileri de anında kredi kullanabilirler. Sizin için belirlenen limitler dahilinde, 7/24, 30 bin TL’ye kadar anında kredi kullanabilirsiniz. Faiz oranı 2,17’dir. Anında kredinizi 48 aya kadar vadeli kullanabilirsiniz.

Başvurularınızı;

 • – Akbank Direkt İnternet
 • – Akbank Direkt Mobil

Üzerinden yapabilirsiniz.
Acil nakit ihtiyaçlarınız için, sürekli ve güvenilir müşterisi olduğunuz bankalardan, farklı çözümler elde edebilirsiniz.

Güncel Konular
Sitemizde Bulunan Bilgiler Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır. Sitemizde Kredi, Kredi Kartı ve Benzeri Hiç Bir Hizmet Verilmemekte, Aracılık ve Komisyonculuk Yapılmamaktadır. Sitemiz Sadece Güncel Kampanya ve Haberleri Paylaşmaktadır. Lütfen Başvurularınızı Şubelere Bireysel ve Şahsen Olarak Yapınız.