Abank EFT Saatleri

Abank EFT Saatleri

Bankacılık sektöründe farklı bankalar arasında yapılacak tüm para transferleri ‘EFT’ yani ‘Elektronik Fon Transferi’ şeklinde isimlendirilmektedir. Standart banka bünyesindeki hesaplar arasındaki para transferleri olan havale işlemlerinden farklı koşullara sahiptir. Öncelikli olarak havale işlemleri ücretsiz/komisyonsuz olarak yapılabilirken, EFT işlemleri için uygulanan farklı işlem kanallarına özel ve her banka için değişen miktarlarda EFT işlem ücreti kesintisi uygulanmaktadır. Bunun dışında havale işlemleri 7 gün 24 saat kesintisiz olarak yapılabilirken, EFT işlemleri de aynı şekilde yapılabiliyor olsa da belirlenen EFT saatleri haricinde yapılması durumunda bir sonraki iş gününde geçiş yapar. Her banka tarafından uygulanan EFT saatleri farklılık göstermektedir. Bu nedenle de Abank EFT saatleri de diğer pek çok bankaya göre önemli değişiklikler göstermektedir.

Abank EFT Saatleri Nelerdir?

Abank tarafından Merkez Bankası başta olmak üzere tüm kriterlere karşı yapılan değerlendirmeler sonucunda tüketici için en uygun olan Abank EFT saatleri belirlenmiştir. Tüketiciler bu EFT saatleri içerisinde işlem yapmaları durumunda yaptıkları farklı banka hesabına para transferi işlemleri aynı gün içerisinde geçmektedir. Ancak EFT işlemleri belirlenen saat dilimleri dışarısında yapılır ise tüketicilerin yapacakları farklı banka para transferleri aynı gün içerisinde geçiş yapmaktadır. Tüketicilerin EFT işlemlerini kolay bir şekilde yapabilmelerine yardımcı olacak farklı işlem kanalları Abank tarafından sunulmaktadır.

Abank EFT Ücretli Mi?

Günümüzde Abank tarafından sunulan EFT hizmetlerine yönelik olarak belirlenmiş olan Abank EFT saatleri içerisinde yapılan tüm işlemler, aynı gün içerisinde hesaba aktarılmaktadır. Bu noktada da şubelerin dışında tüketicilerin kullanabilecekleri birbirinden farklı EFT işlem kanalı bulunmaktadır. Abank’ ın bünyesinde bulunan güncel hizmet kanalları olan internet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmet kanalları üzerinden EFT işlemleri yapılabiliyor. Bununla birlikte tüketiciler ATM’ler üzerinden de EFT işlemlerini de gerçekleştirebiliyor. Böylelikle çok daha pratik ve çok daha kolay bir şekilde Türkiye’ de faaliyet göstermekte olan her bir banka müşterisinin hesabına para aktarımı gerçekleştirilebiliyor. Bu neden ile de günümüzde Abank EFT hizmetleri tüketiciler tarafından son derece yoğun ve sık bir şekilde tercih ediliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz