Ana sayfa Taşıt Kredisi 60 Ay Vadeyle Taşıt Kredisi Alabilirsiniz

60 Ay Vadeyle Taşıt Kredisi AlabilirsinizAraba için kredi çekerken ne kadar faiz çekeceğiniz önemli. BDKK Yönetmeliğine göre kredi kullanmak isteyenler 60 ay vade hakkına sahip olacak. 60 ay vadeli taşıt ve ihtiyaç kredisi alabilecekler.

60 ay vadeli kredi yönetmeliği yürürlükte mi?

Yeni BDKK Yönetmeliği 26 Şubat 2019 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı. Yönetmelik 27 Şubat 2019 tarihinde yürürlüğe girmiş oldu.

Avantajları Nelerdir?

Yaz geliyor ve tatil için, bayram ziyaretleri için yeni bir arabaya ihtiyacınız olacak. Almak istediğiniz 2.el otomobilin fiyatı 65 bin TL. Ancak sizin sadece 10 bin TL nakitiniz var. Kalan 55 bin TL için kredi çekmek istiyorsanız her ay yapacağınız ödemenin çocukların eğitiminden ve mutfak masrafında eksiltmemesinin tercih ediyorsunuz. Böyle bir ödeme planı ile araba almak için  60 ay vadeli araç kredisi kullanabilirsiniz.Peki ya Dezavantajı Var Mı?

Vade uzadıkça bankaya geri ödemeniz gereken rakam da büyür. Aylık ödeme miktarınız düşer ve bu sizi rahatlatır ancak araba kredisi faizi borcunuz artar. Örneğin; 20 bin TL’lik araç kredisi çekmek istediğiniz ve kredi faiz oranı 1,59 TL ise 36 ay vade 

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

En düşük kredi faiz oranı 1,59 TL’dir. Kredi alırken faiz oranlarına detaylıca bakılması gereklidir.BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here